Puls rynku: Raporty codzienne
2013-07-10 10:00 | Eurodolar poniżej 1,28 |
Początek dzisiejszej sesji przynosi lekki wzrost pary EUR/USD, na chwile obecną jest to jednak tylko kosmetyczny ruch po wczorajszym spadku poniżej poziomu 1,28 (spowodowanym wypowiedziami Jörga Asmussena) . Tym samym są to najniższe poziomy od początku kwietnia bieżącego roku, a ich przełamanie mogłoby doprowadzić do spadków nawet w okolice 1,25
2013-07-10 09:00 | Dziś ważny dzień dla eurodolara |
Poniżej 1,28
Początek dzisiejszej sesji przynosi lekki wzrost pary EUR/USD, na chwile obecną jest to jednak tylko kosmetyczny ruch po wczorajszym spadku poniżej poziomu 1,28 (spowodowanym wypowiedziami Jörga Asmussena) . Tym samym są to najniższe poziomy od początku kwietnia bieżącego roku, a ich przełamanie mogłoby doprowadzić do spadków nawet w okolice 1,25. Jednak do realizacji takiego scenariusza potrzebny byłby mocniejszy impuls w postaci znacznego pogorszenia nastrojów. Istniej również szansa na ruch powrotny, jednak tutaj byki musiałby sforsować opór w okolicach 1,29
2013-07-09 16:00 | Złoty najsłabszy w regionie |
Niemal bez zmian
Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiegała w cieniu małej zmienności kursu. Obecnie znajdujemy się niemal na identycznym poziomie jak na zakończenie wczorajszej sesji, a wartość eurodolara wynosi 1,2857.
2013-07-09 09:00 | Korzystne kwotowania eurodolara umacniają złotego |
Lekko w górę
Dzisiejszy poranek przynosi kontynuacje odbicia na parze EUR/USD. W czasie dzisiejszej sesji nie mamy istotnych figur makroekonomicznych, najważniejszą z nich będzie odczyt o produkcji przemysłowej z Wielkiej Brytanii. Będą to jednak dane o ograniczonym znaczeniu dla tej pary, więc inwestujący skupią się zapewne na bieżącej sytuacji na wykresie oraz klimatu inwestycyjnego w innych segmentach rynku.
2013-07-08 16:03 | Dzień niewielkich ruchów |
Hamulec na eurodolarze
Zgodnie z naszymi porannymi przewidywaniami, na wykresie eurodolara wyhamowała deprecjacja europejskiej waluty, nastąpiło nawet delikatne cofnięcie się na wyższe poziomy. Można jednak sądzić, że była to raczej – niezbyt zresztą szeroko zakrojona – realizacja części zysków z ruchów spadkowych, jak też i reakcja wywarta dotarciem do wsparć wyznaczonych przez dość stare minima (np. majowe). Na mocniejszy ruch w górę zabrakło siły i impulsów fundamentalnych – skoro np. produkcja przemysłowa Niemiec zaskoczyła negatywnie (spadek roczny o 3,4 proc., miesięczny o 1 proc.). Mario Draghi w Parlamencie Europejskim także nie powiedział niczego, co wstrząsnęłoby rynkami.
2013-07-08 07:30 | Testowanie oporów i wsparć |
W kierunku 1,28
W gruncie rzeczy nie tak dawno temu, bo 19 czerwca, na wykresie eurodolara widać było kurs przekraczający nawet 1,34. Tymczasem rozpoczęty wówczas trend spadkowy sprowadził notowania najpierw poniżej 1,30, a teraz już w pobliże wsparcia na 1,28. W poniedziałek wczesnym rankiem notowany jest kurs 1,2820 – co oznacza, że dotarliśmy do minimów z 17 i 23 maja. Tak daleko posunięta aprecjacja dolara (i deprecjacja euro) sugeruje, że już czas na korektę. Dalsze sprowadzanie kursu w dół byłoby naprawdę mocnym ruchem, gdyby jednak do niego doszło, to kolejne wsparcie dostrzegamy w okolicy 1,2760. Na wykresie o interwale czterogodzinnym MACD zdaje się jednak powoli składać w sygnał kupna, RSI stoi dość nisko – przemawiałoby to, w połączeniu z psychologicznym czynnikiem dotarcia do minimów, za wzrostem – przynajmniej korekcyjnym, do 1,29.
2013-07-05 09:00 | Chwilowa czy trwała poprawa na złotym? |
Eurodolar na granicy
Poranny handel na głównej parze walutowej przynosi stabilizację notowań, obecnie jest ona wyceniana na 1,2890. Na gruncie analizy technicznej znajdujemy się na poziomach z końca maja bieżącego roku i dotarliśmy do linii długoterminowego trendu wzrostowego. Przebicie tego poziomu, może wygenerować dalszy spadek kursu.
2013-07-04 16:00 | Mario Draghi osłabia euro. Złoty mocniejszy |
Po konferencji
Podczas dzisiejszej sesji byliśmy świadkami mocnego spadku wartości pary EUR/USD, obecnie jej wartość wynosi 1,2899. Za powyższy stan rzeczy odpowiada ponownie prezes banku centralnego, jednak tym razem jest to Mario Draghi – przewodniczący ECB.