Puls rynku: Raporty codzienne
2012-09-21 08:50 | Próba powrotu do wzrostów |
Garść lepszych informacji
Po trzech dniach kiepskich nastrojów wczorajsze popołudnie przyniosło pierwszy sygnał próby zmiany sytuacji. Przyczynił się do tego lepszy od oczekiwań analityków odczyt indeksu FED z Filadelfii. Wynik ten pomógł eurodolarowi odsunąć się od intra-sesyjnego dołka na poziomie 1,2920. Dziś o poranku kurs głównej pary oscyluje blisko poziomu 1,30, a byki nie rezygnują z powrotu na wyższe poziomy. Paliwem napędowym strony popytowej była garść pozytywnych informacji jakie napłynęły wczoraj na rynek. Pierwsze z nich dotyczą Grecji.
2012-09-20 16:29 | Kolejny dzień słabości złotego |
Ryzykowne aktywa w odwrocie
W ciągu dzisiejszej sesji europejskiej na rynkach finansowych dominowała strona podażowa. Główne indeksy giełdowe od otwarcia notowań przybrały kolor czerwony. Wspólna waluta również traciła na wartości względem dolara. Czynnikiem napędzającym spadki były dane z chińskiej gospodarki. Inwestorzy odebrali niewielki wzrost indeksu PMI dla sektora przemysłowego Kraju Środka za zły znak. To zaciążyło na notowaniach mniej pewnych aktywów.
2012-09-20 08:59 | Nastroje coraz słabsze |
1,30 przełamane
Wczorajsze dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA zaskoczyły pozytywnie uczestników rynku. Wzrost o 7,8% m/m stał się czynnikiem pobudzającym i przełożył się na poprawę nastrojów na szerokim rynku. Dzięki temu kurs eurodolara mógł się oddalić od poziomu wsparcia na 1,30. Wygenerowany ruch wzrostowy został jednak szybko zatrzymany na poziomie 1,3070. Po krótkiej konsolidacji notowania znów ruszyły na południe.
2012-09-19 16:20 | Słabe dane, słaby złoty |
Walka na 1,30
W ciągu dzisiejszej sesji londyńskiej wspólna waluta traciła na wartości. Lepsze otwarcie dzięki doniesieniom z Japonii, gdzie tamtejszy bank centralny zdecydował się na rozszerzenie programu skupu aktywów, szybko przemieniło się w powolne osuwanie się na niższe poziomy. Brak impulsów w handlu przedpołudniowym w postaci danych makro sprzyjał stronie podażowej.
2012-09-19 08:45 | Na eurodolarze bez zmian |
Ruch boczny
Marazm na rynku eurodolara, który panował w czasie wczorajszej sesji europejskiej udzielił się również inwestorom zza oceanu. Notowania głównej pary zmierzały powoli na południe, jednak brak istotnych impulsów nie pozwalał na rozbudowanie ruchu. W nocy handel niemalże zamarł. Dopiero dziś w czasie godzinny porannych nastąpiło większe poruszenie. Kurs pary EUR/USD zaczął wspinać się na wyższe poziomy i przed otwarciem środowej sesji londyńskiej oscyluje blisko wartości 1,3080.
2012-09-18 16:10 | Rynkowy marazm, z realizacją zysków w tle |
Realizacji zysków ciąg dalszy
Wtorkowa sesja na eurodolarze przebiegała pod dyktando niedźwiedzi. Od otwarcia rynków europejskich notowania systematycznie zmierzały na południe. Przełamanie poziomu 1,31 pozwoliło na zejście do wsparcia na 1,3070. Tam notowania przebywały dłuższą chwilę jednak jeszcze przed południem sprzedającym euro udało się przenieść cenę o jednej cent niżej. W tym miejscu kurs pozostawał aż do sesji amerykańskiej.
2012-09-18 08:48 | Powolne osuwanie |
Eurodolar w lekkiej korekcie
Początek wczorajszej sesji amerykańskiej przyniósł ustanowienie intra-sesyjnego maksimum na parze EUR/USD. Notowania dotarły do poziomu 1,3170 po czym jednak ruszyły w kierunku południowym. Czynnikiem, który mógł wesprzeć stronę popytową był słabszy odczyt indeksu NY Empire State, obrazującego koniunkturę gospodarczą w regionie Nowego Yorku. Najsłabszy od prawie dwóch lat wynik osłabił dolara, dzięki czemu kurs głównej pary wyrwał się z wcześniejszego marazmu.
2012-09-17 15:45 | Korekta na parach złotowych |
Działo się niewiele
Magia QE3 i obietnic Mario Draghiego najwidocznie wciąż jeszcze działa: wykres pary EUR/USD notował dziś jedynie niewielkie wahania pomiędzy 1,3082 a 1,3135 (wczesnym rankiem). Poranne lekkie osłabienie euro nie przerodziło się jak na razie w poważniejszą korektę, a po południu widzimy nawet wzrost i próbę przebijania linii 1,3165 (piątkowe szczyty). Wydaje się jednak, że istotniejsze będzie środowe popołudnie, kiedy pojawią się dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, a następnie czwartek (publikacja danych makroekonomicznych z Chin, Strefy Euro, Niemiec i USA). Dzisiaj dane amerykańskie okazały się bardzo słabe: indeks NY Empire State wyniósł -10,41 pkt. Podkreślmy, że poprzedni wynik to -5,85 pkt, a uśredniona prognoza przewidywała poprawę, tj. rezultat na poziomie -2 pkt.