Puls rynku: Raporty codzienne
2012-06-06 16:21 | Inwestorzy poczekają na szefa FED |
Rynki oczekiwały czegoś więcej
Pierwsza część dzisiejszej sesji europejskiej przebiegała dość sennie. Kurs eurodolara z niewielkimi odchyleniami oscylował wokół poziomu 1,25. Widać było, że inwestorzy oczekiwali na popołudniowe wydarzenia związane z decyzją Europejskiego Banku Centralnego ws. stóp procentowych oraz na konferencję prasową Mario Draghiego. W między czasie niewielki wpływ na zachowanie inwestorów wywierały publikowane dziś dane makroekonomiczne. Gorszy od oczekiwań wynik rewizji dynamiki PKB za I kwartał dla Strefy Euro, czy słabe dane na temat niemieckiej produkcji przemysłowej podcinały dziś skrzydła popytowej stronie rynku.
2012-06-06 09:05 | Środowa sesja może wyznaczyć kierunek |
W oczekiwaniu na EBC
Końcówka wczorajszej sesji europejskiej miała nieco nerwowy przebieg. Lekko lepszy odczyt indeksu ISM dla usług w USA sprzyjał amerykańskiej walucie poprzez co eurodolar ruszył ponownie w kierunku poziomu 1,24. Ruch ten został jednak szybko zanegowany przez stronę popytową i wraz z rosnącymi wykresami amerykańskich indeksów kurs pary EUR/USD zaczął przemieszczać się na północ. Początkowo dynamika nie była zadowalająca. Przyspieszenie nastąpiło podczas handlu azjatyckiego. Zdecydowanie lepszy odczyt dynamiki PKB dla australijskiej gospodarki poprawił notowania na giełdach i przyczynił się do wzrostu kursu eurodolara do poziomu 1,25.
2012-06-05 16:10 | Hiszpania znów straszy |
Sporo zmienności na eurodolarze
Początek dzisiejszej sesji przebiegał pod znakiem osłabienia wspólnej waluty. Poranny ruch w kierunku poziomu 1,25 w pierwszej chwili był spokojny. Przyspieszenie nastąpiło wraz z wypowiedzią hiszpańskiego ministra skarbu. Cristobal Montoro stwierdził, że obecne wysokie koszty obsługi zadłużenia sprawiają, że rynki finansowe są dla Hiszpanii praktycznie niedostępne. To natomiast sprawia, że refinansowanie długu tego kraju staje się niemożliwe.
2012-06-05 09:04 | W oczekiwaniu na banki centralne |
Jutro projekt unii bankowej
Wczorajsza sesja popołudniowa upłynęła pod znakiem testowania przez eurodolara poziomu 1,25. Kurs kilkukrotnie próbował sforsować ten istotny opór, choć bez większych sukcesów. To zadanie powiodło się dopiero azjatyckim bykom. Przebicie się wyżej nie wywołało jednak spektakularnych wzrostów i kurs po ustanowieniu szczytu na poziomie 1,2545 zaczął się cofać i dziś przed otwarciem rynków europejskich za euro trzeba zapłacić już 1,2505 dolara. Czynnikiem, który podbija wczoraj poziom apetytu na ryzyko były oczekiwania inwestorów związane z zaplanowanymi na środę i czwartek posiedzeniami banków centralnych.
2012-06-04 15:57 | Amerykańskie podbili aktywność |
Euro powoli odzyskuje siły
Pod nieobecność inwestorów z Londynu poniedziałkowa sesja europejska przebiegała w dość senny sposób. Wspólna waluta korzystając jeszcze z efektu słabych piątkowych danych z amerykańskiego rynku pracy zyskiwała na wartości względem dolara. Skala aprecjacji nie była jednak duża, podobnie zresztą jak aktywność inwestorów. Na dzisiejszą zmniejszoną płynność wpływ miało także niemal puste kalendarium makroekonomiczne. Odczyt inflacji PPI dla Strefy Euro został całkowicie zignorowany przez inwestorów.
2012-06-04 09:03 | Hiszpania i Ben Bernanke tematami tego tygodnia |
Stonowany początek
Piątkowe słabe dane z amerykańskiej gospodarki (zwłaszcza te z rynku pracy) doprowadziły do dynamicznych wzrostów na eurodolarze. Kurs powrócił ponad poziom 1,24 i dzienna świeca zamknęła się w połowie czwartkowej świecy spadkowej. Nowy tydzień główna para walutowa rozpoczyna w dość stonowany sposób. Wynikać to może z powodu świąt, które wykluczyły dziś z handlu Nową Zelandię oraz Wielką Brytanię. W przypadku inwestorów z tego drugiego kraju to ich na rynku zobaczymy najwcześniej w środę, bowiem z uwagi na obchody diamentowego jubileuszu panowania Elżbiety II wtorek jest dniem wolnym na Wyspach.
2012-06-01 08:45 | Niedźwiedzie ciągle w przewadze |
Dziś znów dane będą w centrum uwagi
Wczorajsze słabe dane z amerykańskiej gospodarki psuły nastroje podczas popołudniowego handlu. Eurodolar obniżył się do poziomu ostatnich minimów i tam pozostawał podczas całej sesji amerykańskiej. Próby odbicia podejmowane przez stronę popytową szybko traciły na sile. Bykom nie pomogły nawet spekulacje na temat rozważań Międzynarodowego Funduszu Walutowego w sprawie ewentualnej pomocy dla Hiszpanii, gdyby ta nie radziła sobie z rozsypującym się systemem bankowym.
2012-05-31 16:33 | Walka na pograniczu 1,24 |
Słabe dane z USA
Pierwsza części dzisiejszej sesji na eurodolarze przebiegała pod znakiem wzrostów na eurodolarze. Kurs powrócił ponad poziom 1,24, jednak stronie popytowej zabrakło impulsów do dalszych wzrostów i notowania zatrzymały się na poziomie 1,2430. Brak skutecznego wybicia się sprawiał, że cena euro powracał w okolice poziomu 1,24 dolara. W takim wąskim paśmie zmian eurodolar dotrwał do publikacji danych makroekonomicznych zza oceanu.