Puls rynku: Raporty codzienne
2012-07-11 08:45 | Nowe minima na głównej parze |
Nastroje nadal bardzie niedźwiedzie
Końcówka wczorajszej sesji londyńskiej przebiegała pod znakiem opadania z sił strony popytowej. Jeszcze przed południem byki radziły sobie bardzo dobrze, jednak brak impulsów pozwalających na rozbudowanie wzrostów nie sprzyjał utrzymaniu wypracowanej pozycji w grze. To wykorzystała podaż i wraz z rozkręcaniem się handlu zza oceanem spychała notowania głównej pary w okolicę ostatnich minimów.
2012-07-10 15:58 | Złoty nadzwyczaj mocny |
Eurodolar wciąż bez kierunku
Dzisiejsza sesja europejska rozpoczęła się w podobnym stylu co poniedziałkowe notowania. Kurs głównej pary walutowej oscylował wokół poziomu 1,23 i niewiele rzeczy wskazywało na to by sytuacja mogła w najbliższym czasie ulec zmianie. Puste kalendarium makroekonomiczne zwiastowało dość nudny handel, zwłaszcza, że wczorajsze posiedzenie ministrów finansów Strefy Euro nie wniosło za wiele, a na pewno nie tyle by móc zmienić sytuację rynkową.
2012-07-10 08:47 | Hiszpania - 30 mld euro i rok więcej na redukcje deficytu |
Wciąż wokół 1,23
Wczorajsza sesja amerykańska nie różniła się za bardzo od wcześniejszych notowań na Starym Kontynencie. Aktywność inwestorów nadal pozostawała niewielka, a kurs walczył o przebicie się ponad poziom 1,23. Ta sztuka udała się dopiero po rozkręceniu handlu zza oceanem. Stronie popytowej pomagały spekulacje płynące z Brukseli jakoby ministrowie finansów Strefy Euro zgodzili się na wydłużenie o rok terminu redukcji nadmiernego deficytu finansów publicznych.
2012-07-09 15:52 | Brak impulsów ograniczał aktywność |
Eurodolar nadal blisko dna
W poniedziałek od samego rana wykres eurodolara mozolnie próbował wdrapać się ponad poziom 1,23. W szczycie osiągnął on nawet poziom 1,2320. Bykom brakowało jednak impulsów, które pozwoliłby na większe ruchy. Brak informacji ze spotkania ministrów finansów Strefy Euro oraz puste kalendarium makroekonomiczne sprzyjały ograniczeniu aktywności inwestorów.
2012-07-09 08:55 | Szansa na spokojny tydzień? |
Dane z Chin kluczowe dla inwestorów
Po dość nerwowej końcówce zeszłego tygodnia poniedziałkowe notowania na eurodolarze przebiegają spokojnie. Kurs przemieszcza się dość płasko pomiędzy poziomami 1,2260 – 1,2295. Można zatem sądzić, że inwestorzy ochłonęli nieco po wydarzeniach z czwartku oraz piątku i teraz mogą na świeżo spojrzeć na obraz rynku. Ten jednak nie wydaje się zbyt optymistyczny. Nadal nierozwiązane kwestie kłopotów w Strefie Euro będą ciążyć wspólnej walucie.
2012-07-06 08:52 | Wzrok skierowany na USA |
Dolar obchodzi dziś swoje święto
Dokładnie 227 lat temu Stany Zjednoczone ochrzciły „dolara” mianem swojej waluty narodowej. Od tamtego czasu siła i uznanie „zielonego” wciąż rosły, co pozwoliło mu wypracować sobie status waluty światowej. Chęć posiadania amerykańskiego środka płatniczego zawsze była duża i dodatkowo zwiększała się w czasach niepokoju i niepewności. Przykładów tego nie trzeba szukać daleko. Widać to było dobrze podczas wczorajszych notowań pary EUR/USD.
2012-07-05 16:24 | EBC tnie stopy i nic więcej |
Eurodolar najniżej od miesiąca
Pierwsza część dzisiejszego handlu, podobnie jak poprzednie dni przebiegała pod znakiem oczekiwań na decyzję EBC. W tym czasie kurs eurodolara osuwał się stopniowo w kierunku poziomu 1,25, co sugerowało, że inwestorzy coraz bardziej obawiali się posunięć ze strony banki centralnego Strefy Euro. Na pogorszenie nastrojów wpływały także obawy o wynik aukcji hiszpańskich obligacji, bowiem po zeszłotygodniowym spadku rentowności dziś znów był one na wyższym poziomie. Chwilę wytchnienia na rynku dała za to informacja, że Ludowy Bank Chin zdecydował, po raz drugi w tym roku o obniżce stóp procentowych.
2012-07-05 08:57 | EBC zadecyduje o stopach i nie tylko |
Ustawianie się po decyzję
Wczorajsza końcówka sesji europejskiej przyniosła nam zwiększenie aktywności inwestorów oraz mocniejsze osłabienie euro względem amerykańskiego dolara. Niedźwiedzie skorzystały z nieobecności bankierów zza oceanu i przy płytkim rynku podjęły próbę zepchnięcia notowań na niższe poziomy. Sprzyjały temu dwa czynniki. Pierwszym były znów rosnące rentowności hiszpańskich obligacji oraz zwiększające się obawy związane z dzisiejszą decyzją Europejskiego Banku Centralnego.